Cyber Camp

Küberteadlikkuse ja küberturvalisuse laager, mis on mõeldud noortele, kes juba internetis ringi käivad, seal sõpradega suhtlevad või alles mõtlevad selle peale.

Eesmärk on tutvustada noortele küberruumis targalt käitumist. Sest seal liikumist nad juba oskavad, kuid kuhu ja kui kaugele võib liikuda ning mis ohud seal võivad valitseda, seda nad avastavad enamasti omapäi.

Teholoogia ja internet ei ole paha ega hea – see on neutraalne. Lihtsalt peame pidavalt muutuvas maailmas endale teadvustama, et seal tuleb käituda samamoodi nagu päris maailmas. Lihtne on ennast küberruumi avarustesse ära kaotada ning mingi hetk võib isegi tekkida tunne, et keegi sind ei näe ega tea. Anonüümsus ja vabadus on kaks iseloomujoont mis annavad küberruumis supervõime tunde, ning see võib muuta meie käitumise isegi enda jaoks ettearvamatuks.

Tehakse rohkem emotsioonioste; annetatakse raha; investeeritakse krüptorahadesse (isegi kui pole enne kunagi investeerimisega kokku puutunud); saadakse uusi sõpru ja hakatakse neid liiga kiiresti usaldama.

Laagris koondame enda alla just täna aktuaalsed teemad ning anname need lastele edasi nende jaoks arusaadavas keeles. Ja loomulikult ei puudu ka mänguline, praktiline ja elamuslik pool.

Laagrite toimumiskohad, mentorid ja ekskursioonid erinevatesse ettevõtetesse võivad erineda, kuid õpiväljund ja sisu eesmärk jääb samaks.

Esimene laager toimus Laagris.

Lühivideo SIIN